poniedziałek, 15 października 2012

Dieta dla sportowca | Sport a nadwaga

Sport jest idealnym uzupełnieniem zdrowego odżywiania. Dzięki aktywnościom sportowym dużo łatwiej jest utrzymać organizm w równowadze a i zbędne kilogramy zostają zrzucone dużo szybciej.
Ruch na świeżym powietrzu ma wiele innych zalet, jak n.p. poprawa zdolności koncentracji, redukcja stresu czy lepsze samopoczucie. Każdy, naprawdę każdy jest w stanie znaleźć dla siebie odpowiednią dyscyplinę sportową, której może oddawać się z pasją. Niestety wiele osób na samą myśl o sporcie oblewa zimny pot. Niejednokrotnie lęk czy wręcz paniczny strach przed ośmieszeniem się przed innymi jest zbyt duży aby móc uprawiać określoną dyscyplinę sportową.

http://www.facebook.com/pages/Idealny-biust/284994831618573?sk=app_23798139265

Naturalnym jest, że nie każdy jest urodzonym sportowcem i nie od każdego można oczekiwać, że się nim stanie. Ważnym jest jednak, aby znaleźć dla siebie aktywność sportową, w której czujemy się najlepiej, najswobodniej czy najpewniej. Z czasem, w miarę nabranej pewności siebie zaczniemy stawiać sobie poprzeczkę dużo wyżej! Dla początkujących idealnym rozwiązaniem jest jazda na rowerze czy wolny bieg, jogging. Również pływanie jest doskonałą formą ruchu, pozwalając na pracę praktycznie wszystkich mięśni.

http://www.facebook.com/RankingOdchudzanie/app_23798139265

Aby utrzymać swoje zdrowie i kondycję w dobrej formie nie zawsze musimy wychodzić na boisko czy siłownię. Zmiany w naszym sposobie wykonywanych aktywności fizycznych, możemy zacząć od zwykłego wchodzenia po schodach, zamiast nieustannego jeżdżenia windą czy schodami ruchomymi. Również taniec albo dłużysz spacer pozytywnie wpłyną na naszą sylwetkę pozwalając spalić zbędne kalorie.

Źródło:
http://www.apetyt-na-zdrowie.pl/nadwaga/nadwaga-sport.html

1 komentarz:

  1. Witam chciałbym zaproponować współpracę. Proszę o kontakt marketing@female.pl

    OdpowiedzUsuń